Curenková odstoupila v Indian Wells kvůli záchvatu úzkosti po debatě s šéfem WTA

foto Ilustrační foto - Ukrajinská tenistka Lesja Curenková.

Indian Wells (USA) - Ukrajinská tenistka Lesja Curenková skončila na turnaji v Indian Wells předčasně kvůli záchvatu úzkosti. Třiatřicetiletá hráčka, která do hlavní soutěže prošla z kvalifikace, odstoupila před zápasem 3. kola s druhou nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou oficiálně z osobních důvodů. Dnes ale oznámila, že ji po rozhovoru s šéfem WTA Stevem Simonem postihla panická ataka.

"Důvodem mého odstoupení byla panická ataka. Oficiálně bude uvedeno 'osobní důvody', pravdou ale je, že jsem měla potíže s dýcháním a řekněme hysterický záchvat," uvedla Curenková podle agentury Reuters pro ukrajinská média.

Curenková uvedla, že ji rozhovor se Simonem o postoji tenisového světa k ruské invazi na Ukrajinu šokoval. "Řekl mi, že on osobně válku nepodporuje, ale pokud ji ruští a běloruští tenisté podporují, je to jen jejich osobní názor a názory jiných lidí bych si neměla tak brát," prohlásila Curenková.

Simon zároveň podle tenistky vyjádřil přesvědčení, že ruští i běloruští hráči nebudou chybět ani na olympijských hrách. "Když jsem se ho zeptala, jestli si uvědomuje, co mi říká v době aktivní fáze ruské vojenské agrese v mé vlasti, odpověděl, že ano a že je to jeho názor," dodala.

WTA v reakci pro Reuters zopakovala, že ruskou invazi odsuzuje. "Základním principem WTA ale zůstává, že tenisté se jako jednotlivci mohou účastnit profesionálních soutěží na základě svých výkonů a bez jakékoliv formy diskriminace a nejsou trestáni kvůli vládním rozhodnutím v jejich zemích," uvedla WTA v prohlášení.

Rozhovor se Simonem vedla Curenková už před zápasem druhého kola s Chorvatkou Donnou Vekičovou, kterou pak ve třech setech porazila. Dál už ale podle svých slov v turnaji pokračovat nemohla. "Opravdu doufám, že se mi povede tyhle všechny informace strávit a připravit se lépe na další turnaj," dodala.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď