ČSSD zahájí v Plzni sjezd, v plánu má výběr vedení i změnu komunikace

foto Ilustrační foto - 44. sjezd České strany sociálně demokratické, 7.ledna 2023 Brno. Na snímku Michal Šmarda

Plzeň - Sociální demokracie dnes v Plzni zahájí dvoudenní sjezd, na kterém chce představit výrazné změny v komunikaci. Zahrnovat budou pravděpodobně i změnu loga a názvu strany. Bývalá vládní strana, která je od předloňských voleb mimo Sněmovnu, bude vedle změn stanov hlasovat i o novém vedení. Pokračovat v čele sociální demokracie chce předseda Michal Šmarda, kterého vyzve nynější místopředseda Břetislav Štefan.

Šmarda, který převzal funkci předsedy po Janu Hamáčkovi předloni v prosinci po vypadnutí ČSSD ze Sněmovny, slibuje nabízet alternativu pravicové vládě i populistické opozici. Štefan chce delegáty oslovit s apelem, že ČSSD musí být víc vidět a být důraznější ve vystoupeních proti plánům kabinetu. Zátěž vládního úsporného balíčku podle něj totiž nepřiměřeně ponesou střední a nižší vrstvy.

Sjezd začne v plzeňském Parkhotelu dnes ve 13:00, po zprávě členů vedení a vystoupení hostů je na programu představení změn ve straně. Poté následuje volba předsedy a zbývajících členů nejužšího vedení. Večer uzavře hodnotový blok a konference Strany evropských socialistů (PES). Program bude pokračovat v neděli dopoledne, kdy jsou v plánu evropský blok, vystoupení hostů, změny stanov, panelová diskuse a programový blok.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď