Columbus vyhrál v NHL nad Torontem, Tavares vstřelil 500. gól

foto Utkání NHL Columbus - Toronto, 29. října 2025. John Tavares (vlevo) z Toronto Maple Leafs střílí gól. Uprostřed brankář Elvis Merzlikins z Columbus Blue Jackets a vpravo jeho spoluhráč Dante Fabbro. 

Columbus - Hokejisté Columbusu porazili v jediném utkání středečního programu NHL doma Toronto 6:3. Výhru režírovali čtyřmi body Mathieu Olivier (1+3) a Charlie Coyle (0+4). Jejich spoluhráč z formace Cole Sillinger vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Prohru kanadského týmu v závěru zmírnil John Tavares, který vstřelil pětistý gól v soutěži. Stal se 49. hráčem v historii NHL, který tuto metu překonal.

Fotogalerie

Columbus vedl ve dvanácté minutě 2:0 a po dvou třetinách 5:1. Polovinu branek dali obránci – gólově se prosadili Zach Werenski, Ivan Provorov a Dante Fabbro. Výhru podpořil Elvis Merzlikins 33 zákroky.

Toronto, které vyhrálo v zápase na střely 36:24, zkorigovalo výsledek v závěrečných minutách z 1:6 na 3:6. Druhý gól týmu vstřelil Tavares. Do utkání nezasáhl žádný český hráč.

Výsledek NHL

Columbus - Toronto 6:3.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 30.10.2025 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. října 2025

Očekáváme v 09:00 12°C

Celá předpověď