Co chystá značka Ineos?

foto Elektromobil Ineos Grenadier.

Zatím nová automobilová značka Ineos Automotive nabízí pouze jediný model – Grenadier, který pohání spalovací motory dodávané BMW. Přesto už odtajňuje plány na nové typy pro další roky. Půjde samozřejmě o elektromobily.

Prvním z nich má být malý elektrický offroad, který se stane přímým konkurentem elektrifikované verze vozu Land Rover Defender s nejkratší karosérií.

Pro tento vůz využije Grenadier speciální platformu určenou právě pro vozy poháněné výhradně elektromotory.

„Bude menší než Grenadier a bude mít svůj vlastní charakter, ale stále bude vypadat jako mladší bratr. Rodinná podobnost tam bude,“ uvedl v rozhovoru pro britský magazín Autocar majitel Ineosu Jim Ratcliffe. O dojezdu se zatím jen spekuluje, ale mělo by to být kolem čtyř stovek kilometrů na jedno nabití.

Stejnou techniku, ale podvozek připravený spíše pro jízdu po silnicích než v terénu, dostane crossover s podobnou velikostí jako výše zmíněný elektromobil.

Posledním právě teď připravovaným modelem Ineosu je naopak velký luxusní vůz. Na rozdíl od těch předcházejících ovšem nebude vyvíjen zcela od základu. Půjde v podstatě o současný Grenadier, ovšem s velmi luxusní výbavou a jízdními vlasnostmi, které více vyhovují vlastníkům pohybujícím se zejména po silnicích se zpevněným povrchem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je úterý 28. března 2023

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď