Citroën nabízí rodinný elektromobil za cenu těch malých

foto Model Citroën ë-C4

Na sumě 800 tisíc Kč začíná akční ceník nového modelu ë-C4, který právě uvedlo na trh tuzemské zastoupení francouzské automobilové značky Citroën.

Fotogalerie

Tato částka je přitom na úrovni malých městských vozů s plně elektrickým pohonem. Z nich je aktuálně nejlevnější Renault Zoe (od 745.000 Kč), druhý v pořadí je Opel Corsa (od 759.990 Kč). O pouhou desetikorunu levnější než zmíněný vůz ë-C4 je pak ještě levnější Hyundai Kona Electric. V tomto případě se ovšem jedná o verzi s relativně malou vysokonapěťovou baterií, a tudíž menším dojezdem.

Citroën C4 je přitom o třídu větší osobní vůz než jsou výše zmínění konkurenti. Ti spadají do třídy “čtyřmetrových” aut (jen Hyundai Kona je o něco větší – na délku měří 418 centimetrů). Citroën ale má v podélném směru 436 centimetrů. Má také solidní zavazadlový prostor, který pojme 380 litrů.

Tato novinka francouzské automobilky obsahuje ve svých útrobách stejnou techniku jako již nabízené modely Peugeot e-208, Peugeot e-2008 či Opel Corsa-e. Tedy konrétně elektromotor s výkonem 100 kW a trakční baterii s nominální kapacitou 50 a využitelnou 45 kWh.

Maximální dojezd vozu podle měřícícho cyklu WLTP je 350 kilometrů. Nabíjení trvá od 30 minut do 31 hodin. Záleží na zdroji nabíjení. Tím je nejpomalejším je samozřejmě klasická domácí zásuvka 230 Voltů, tím nejrychlejším dobíjecí stojan s výkonem 100 kW.

Vůz je schopen jet rychlostí až 150 kilometrů v hodině. Z nuly na stokilometrovou rychlost zrychlí během 9,5 sekundy.

Základní výbava tohoto modelu má označení Live Pack. Obsahuje například elektrické ovládání všech bočních oken a vnějších zpětných zrcátek, manuální klimatizaci, rádio s příjmem DAB, desetipalcový barevný dotykový displej pro ovládání hlavních funkcí vozidla, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, tempomat, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a řadu dalších asistenčních systémů. Například pro čtení dopravních značek, hlídání pozornosti řidiče nebo samočinného brzdění před překážkou – tedy například také chodci či cyklisty.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď