Čínský koncern Geely zakládá novou luxusní automobilku

foto Galaxy Light

Do portfolia automobilových značek čínského koncernu Geely v současné době patří například Volvo, Polestar, Geely Auto, Lynk&Co, Zeekr nebo Geometry. Přesto nyní její představitelé oznámili založení nové automobilky. Má jméno Galaxy a během následujících dvou let bude nabízet sedm modelů. Čtyři z nich mají být plug-in hybridy s dlouhým dojezdem v elektrickém režimu, zbývající tři pak „čisté“ elektromobily.

Jako první se již za několik měsíců dostane na trh Galaxy L7, což je SUV s pohonem plug-in hybrid, následovat má na podzim sedan L6 se stejným typem pohonného ústrojí.

První elektromobil také začne sjíždět z výrobní linky již letos. Mělo by se jednat o Galaxy E8. Pravděpodobně vyjde z konceptu Galaxy Light, což je velký elegantní liftback ve stylu Porsche Taycan. Využije platformu, kterou sdílejí rovněž vozy Lotus Electre nebo nový Smart.

Galaxy chce zákazníky získávat také díky novým technologiím, které se dostanou do jejích vozů. Například jde o speciální systém ochrany trakčních baterií Aegis, který podle společnosti prodlužuje jejich životnost o dvacet procent, nebo připojení multimediálního systému k vlastní satelitní síti Geely. Ta bude využívat síť 72 satelitů a má být spuštěna do roku 2025. 

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď