Čínský elektrický bestseller je k mání v další verzi

foto Elektromobil Wuling Mini EV.

Nejprodávanějším elektromobilem v Číně je “prcek” Wuling Mini EV, jehož se vloni prodalo bezmála čtyři sta tisíc kusů. Letos chce společnost SAIC-GM-Wulling prodat minimálně stejné množství tohoto vozítka, jehož základní cena nedosahuje v přepočtu ani 100.000 Kč. Proto se rozhodla obohatit nabídku o další verzi, kterou nazvala GameBoy.

Zajímavé je, že oproti zvyklostem v automobilovém průmyslu při vytváření speciálních edicí tentokrát výrobce dokonce změnil rozměry vozu. A tak se třídveřové minivozítko, které původně měří jen 292 centimetrů, prodloužilo o osm centimetrů na rovné tři metry. Naopak střecha se o sedmnáct milimetrů přiblížila k zemi.

Současně se navýšil také výkon pohonného elektromotoru. Ten má tak místo dosavadních 20 kW výkon 30 kW. Podle neoficiálních zpráv čínských médií se dokonce zvětšila kapacita vysokonapěťové baterie. Podle méně přísného čínského měřícího homologačního cyklu by měl dojezd edice GameBoy činit na jedno nabití až 280 kilometrů, což je o více než sto kilometrů delší vzdálenost než u původní verze.

Cena přitom stále zůstává “lidová”. Nejlevnější provedení má stát v přepočtu 99 tisíc Kč a nejdražší jen 134 tisíc korun.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď