Čínské MG chystá pro Evropu také malý elektrický hatchback

foto

Automobilka MG Motors, která je nyní ve vlastnictví čínského koncernu SAIC, hodlá ještě letos zahájit v Evropě prodej svých tří nových plně elektrických osobních vozů.

Jedním z nich je unikátní rodinný kombík MG 5 poháněný energií z vysokonapěťové baterie. Má dostatečně objemný zavazadlový prostor (578 litrů) a solidní výkonové parametry. Díky elektromotoru s výkonem 135 kW umí absolvovat sprint z nuly na sto kilometrů v hodině během 8,3 sekundy. Dojezd vozu zatím není přesně znám, ale čínský výrobce slibuje více než 400 kilometrů v režimu WLTP a dobití u stojanů pro rychlé nabíjení během půl hodiny do úrovně 80 procent.

SUV MG Marvel R Electric

Silnější pohonné jednotky dostane SUV MG Marvel R Electric. Má jít o 288 koňských sil, což zajistí zrychlení 0-100 km/hod během 4,9 sekundy. Maximální rychlost má činit dokonce 200 kilometrů v hodině. Vůz má pohon všech kol.

Jedná se o poměrně velké auto, které na délku měří 4674 milimetrů a na výšku 1618 milimetrů.

Třetím vozem má být malý hatchback, který by se měl stát konkurencí třeba pro Renault Zoe nebo Peugeot e-208 a Opel Corsa-e. O něm zatím není známo prakticky nic. Pravděpodobné označení tohoto modelu je MG 3.

MG to s elektromobily zkoušelo v Evropě již dříve. Ovšem ne zcela vydařený design a poměrně malý dojezd je odsoudil k nezdaru.

Své plány s elektrickými vozy na evropském trhu již oznámily také další čínské společnosti. Konkrétně BYD a NIO a Aiways.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď