Čínská značka Dongfeng chystá vlastní elektrický Hummer

foto Výroba v čínské automobilce Dongfeng.

Automobilka Dongfeng nejprve v 90. letech začala vyrábět pro armádu vozidlo, které je téměř úplnou kopií původního amerického Hummeru H1, vloni v létě představila variantu pro civilní použití a nyní chystá elektrickou verzi tohoto vozu.

Automobil se nyní prodává s označením Dongfeng Warrior M50. Zatímco provedení poháněné turbodieslem disponuje výkonem 200 koní, elektrická verze nabídne k využití údajně až 1070 koňských sil.

V podvozku bude zabudována trakční vysokonapěťová baterie s kapacitou 140 kWh, což má zajistit dojezd do vzdálenosti 500 kilometrů na jedno nabití. Výrobce údajně cílí na hodnotu spotřeby 26 kWh. Ovšem bude se jednat s největší pravděpodobností o údaj naměřený podle regulí méně přísného homologačního cyklu NEDC.

Pohonné elektromotory mají zvládnout rozjet vůz z klidu na sto kilometrů v hodině za méně než pět sekund. To je na vůz s hmotností přes tři tuny poměrně zajímavý údaj. Je navíc pozoruhodné, že vůz s elektromotory má být téměř o čtyři sta kilogramů lehčí než verze s dieselem pod kapotou.

Dongfeng tvrdí, že elektrický Warrior bude v terénu neméně schopný jako původní Hummer. Svědčí o tom třeba údaj o světlé výšce přes 40 centimetrů nebo skvělé nájezdové úhly dané minimálními převisy karosérie.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď