Čínská „kočka“ dorazila na britský trh

foto Čínský elektromobil Funky Cat.

Již na podzim si budou moci zákazníci ve Velké Británii koupit čínský elektromobil Funky Cat.

Svůj záměr vstoupit na čínský trh zveřejnili představitelé značky Great Wall Motors již v září minulého roku na veletrhu v Mnichově. Tehdy se ovšem model ještě jmenoval Ora Cat, nyní došlo k přejmenování na Funky Cat. Již jsou známé ceny pro britský trh. V přepočtu podle aktuálního kurzu bude auto k mání od 886 000 korun.

Tato cena se vztahuje k základní verzi, která ve svých útrobách obsahuje baterii s kapacitou 48 kWh. Homologovaný dojezd je pak 311 kilometrů.

Později se začnou dovážet také verze s větší kapacitou baterie. Ta vrcholná bude schopna absorbovat 63 kWh elektřiny.

V základní výbavě vozu, který na délku měří čtyři a čtvrt metru a je tedy konkurentem například Volkswagenu ID.3 nebo elektrického Renaultu Mégane, jsou dva displeje s úhlopříčkou 10,25 palce, zadní parkovací senzory a kamery monitorující celé okolí vozu, dále LED světla vpředu i vzadu, adaptivní tempomat a patřičnou sadu elektronických bezpečnostních asistenčních systémů.

Výkon pohonného elektromotoru činí 179 koňských sil. Je schopen automobil rozjet z nuly na stokilometrovou rychlost během8,5 sekundy a udělit nejvyšší rychlost 160 kilometrů v hodině.

Vůz má vestavěnou dobíječku umožňující jednofázové nabíjení střídavým proudem 6,6 kW a třífázové 11 kW. U rychlonabíječek lze využít dobíjení stejnosměrným proudem až 80 kW.

Příští rok chce Great Wall Motors začít do Evropy dovážet také výrobky luxusnější značky Wey. Prvním modelem určeným také pro zákazníky na tomto kontinentu má být SUV Coffee 01 s plug-in hybridním pohonem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď