ČEZ spustil čtyřstou nabíječku. Za tři roky chce počet zdvojnásobit

foto ČEZ spustil čtyřstou nabíječku. Za tři roky chce počet zdvojnásobit.

Na parkovišti outletového obchodního centra v Tuchoměřicích, které se nachází v blízkosti letiště Václava Havla v Praze, spustila energetická společnost ČEZ do provozu již čtyřstý stojan umožňující rychlé dobíjení elektromobilů.

Tím se ČEZ dostal přesně na polovinu svého zamýšleného cíle, kterým je vybudování sítě 800 stanic do roku 2025.

Zatímco dříve se tato společnost zaměřovala na vybudování základní sítě, nyní chce pro elektromobilisty zřizovat větší počet dobíjecích hubů, v nichž může elektřinu do baterií doplňovat šest a více elektrických vozů, a rovněž umožnit rychlejší proces nabíjení. To díky instalaci stojanů, které mají dobíjecí výkon 150-180 kW.

Slavnostní události byl přítomen také ministr dopravy Martin Kupka: „Vzhledem k tomu, že elektromobilita je globálním trendem a naše republika je tranzitní zemí, musíme být připraveni na další růst zájmu o veřejné dobíjení. Poroste význam lokalit jako této u pražského letiště, které naráz zvládnou obsloužit více vozů,“ uvedl.

Ministerstvo dopravy podle něho dosud podpořilo výstavbu více než dvou tisíc dobíjecích bodů z toho 500 rychlodobíjecích, z nichž část je ještě ve výstavbě. „V příštích letech chceme investice do nabíjecí infrastruktury ještě znásobit, a to až na úroveň 6 miliard, přičemž podpora bude směřovat jak na rychlodobíjecí infrastrukturu podél dálniční sítě tak i na  rezidenční dobíjení ve městech,“ doplnil ministr dopravy Martin Kupka.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď