ČEZ otevře již 300. dobíjecí stanici. Vznikla v Nymburku

foto Rychlodobíjecí stanice v areálu obchodního centra Kaufland.

V Nymburku, v areálu obchodního centra Kaufland, vybudovala energetická společnost ČEZ další veřejnou rychlonabíjecí stanici. Díky ní se tuzemská síť pro dobíjení elektromobilů provozovaná právě ČEZem rozšíří na 300 míst. Slavnostní otevření je naplánováno na následující pondělí 3. května.

Právě Kaufland je pro ČEZ v oblasti dobíjení elektromobilů důležitým partnerem. Na jeho parkovištích stojí plná šestina ze všech těchto stanic s logem ČEZ.

Obě společnosti pociťují, že zájem řidičů elektromobilů o dobíjení na veřejných dobíječkách roste.

“Zájem o energii z dobíjecích stojanů Skupiny ČEZ v České republice byl v období od ledna do března meziročně o třetinu vyšší, celkové počítadlo odběrů vyšplhalo na 793 tisíc kWh elektřiny. Takovou porcí energie naplní až po okraj své akumulátory 22 028 elektromobilů střední třídy s kapacitou baterie 36 kWh. Ve stejném období loňského roku si elektrická auta od stanic ČEZ odvezla 593 tisíc kWh,” uvedl ČEZ v tiskové zprávě.

Tato společnost zintenzivnila budování dobíjecích stanic zejména v posledních dvou letech. Během nich se jejich počet zdvojnásobil.

Drtivá většina ze stojanů s logem ČEZ umí vyskonapěťové baterie elektromobilů dobíjet výkonem až 50 kWh.

Zajímavostí je, že tři z pěti nejvíce vytížených rychlodobíjecích stanic ČEZ se nacházejí na území Mladé Boleslavi. Důvod je prostý – právě v tomto městě se před zahájením prodejů testovaly zde vyrobené vozy Škoda Enyaq iV z ověřovací série.

Kromě vylepšování dobíjecí infrastruktury ve městech pracují nyní specialisté ČEZu také na stavbách více než stovky rychlodobíjecích stojanů na hlavních tazích napříč Českou republikou. Finanční prostředky na tuto akci získala společnost z dvojice grantů evropského programu CEF.

Celkem je v Česku v současnosti sedm stovek veřejných dobíjecích stanic umožňujících rychlé dobíjení. Kromě ČEZu mají více než desetiprocentní podíl ještě další energetické společnosti – PRE a E.ON.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď