Čestnou cenu festivalu v Cannes letos dostane Michael Douglas

foto Ilustrační foto - Jako první byl při udělování cen Zlatý glóbus - nejprve v televizních kategoriích - oceněn Michael Douglas (74) jako nejlepší komediální herec za roli v televizním seriálu The Kominsky Method.

Cannes (Francie) - Čestnou cenu filmového festivalu ve francouzském Cannes letos dostane americký herec a producent Michael Douglas. Pořadatelé chtějí ocenit jeho "zářnou kariéru a jeho nasazení pro kinematografii", jak dnes uvedli v tiskové zprávě. Zlatou palmu herec převezme během zahajovacího večera 76. ročníku 16. května, kde bude také čestným hostem.

"Přijet do Cannes je vždycky jako závan čerstvého vzduchu. Již dlouho je domovem tvůrců, umělecké odvahy i krásných příběhů," uvedl Douglas. "Festival mi vždy připomínal, že kouzlo kinematografie nespočívá jen v tom, co vidíte na plátně, ale také v její schopnosti dojímat lidi na celém světě," dodal.

Douglas pochází ze slavné herecké dynastie, za první peníze vydělané herectvím založil produkční společnost. A hned první film byl zásahem do černého - Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) v režii Miloše Formana získal pět Oscarů. Douglas se v 80. letech léčil ze závislosti na alkoholu, úspěšně také zdolal rakovinu. Po natočení filmu Základní instinkt o sobě také prohlašoval, že je závislý na sexu. V roce 2017 měl premiéru akční thriller V utajení, během jehož natáčení se Douglas objevil i v Praze.

Festival v Cannes se letos koná od 16. do 27. května. Porotě letos předsedá švédský režisér Ruben Östlund.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď