Čeští inline hokejisté i přes prohru s Itálií vyhráli na Světových hrách skupinu

foto Ilustrační foto - Inline hokej.

Birmingham (USA) - Čeští inline hokejisté prohráli na Světových hrách v americkém Birminghamu s Itálií 2:3 a i přes první ztrátu na turnaji vyhráli základní skupinu B. Při shodném zisku šesti bodů se svým přemožitelem i Švýcarskem měli nejlepší bilanci v minitabulce vzájemných zápasů.

V dnešním semifinále obhájce zlata z roku 2017 z Vratislavi čeká od 23:30 SELČ souboj s Francií. O finále budou hrát také domácí Spojené státy americké s Itálií.

"Viděli jsme, jak hrají. Určitě budeme připravení. Francouze známe, potkáváme se s nimi často. Bude to těžké, o pohybu. Musíme se jich zbavit, protože je budeme mít pořád na zádech. Ale jestli chceme do finále, musíme je porazit a jít přes ně," řekl trenér Martin Tvrzník pro web www.olympijskytym.cz.

Italové se ujali vedení po 84 vteřinách hry, kdy Dominika Frodla překonal Tobia Vendrame. Ve 13. minutě vyrovnal Jakub Bernad, ale v čase 27:11 vrátil soupeři vedení Fabrizio Pace. Za 126 sekund sekund využil přesilovku Marek Loskot a smazal ztrátu. V 37. minutě ale rozhodl při vyloučení Patrika Šebka Vendrame.

"Tenhle zápas nám může pomoct. Nemůžeme pořád vyhrávat, ale takový výkon už nesmíme předvést. Musíme začít jako v prvních dvou zápasech, jít do toho s čistou hlavou a poprat se o finále,“ prohlásil útočník Jakub Bernad.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 8. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď