Ústí nad Labem - České fotbalistky ve 4. kole Ligy národů remizovaly doma 1:1 s Ukrajinou a vzdálil se jim přímý návrat do elitní divize. Dva zápasy před koncem ztrácejí ve skupině B4 tři body na dnešního soupeře, navíc mají horší vzájemnou bilanci.
Vítězové všech skupin divize B postoupí mezi elitu a zajistí si výhodnější pozici pro kvalifikaci o světový šampionát v roce 2027. Druhé týmy čeká baráž proti třetím celkům skupin A. Poslední mužstva v tabulce přímo sestoupí o úroveň níže.
"I kdybychom neskončily první, máme ještě šanci přes baráž. Ale touhle ztrátou jsme si to zkomplikovaly a postoupit teď bude určitě těžší," citoval web FAČR brankářku Barboru Votíkovou.
Česky poslala v Ústí nad Labem do vedení ve čtvrté minutě Kateřina Svitková, která tečovala do brány střelu Michaely Khýrové. Záložnice Slavie je se čtyřmi góly nejlepší střelkyní skupiny. V 19. minutě srovnala z penalty Anna Petryková.
Ve druhé půli už se skóre nezměnilo a svěřenkyně trenérky Jitky Klimkové neoplatily Ukrajině páteční prohru 0:1 z neutrální půdy v polských Polkowicích. Na druhém místě mají náskok jednoho bodu před Albánií, která dnes zvítězila 2:1 v Chorvatsku. Právě s posledním celkem skupiny se české fotbalistky utkají 30. května v dalším kole.
"Naším cílem bylo hrát lepší fotbal, než jsme proti stejnému soupeři předvedly v pátek. To se nám nepovedlo, stejně jako výsledek. Soupeř byl hodně agresivní a soubojový. Musím pochválit holky alespoň za to, jak odjezdily druhý poločas," zhodnotila Klimková.
Česko - Ukrajina 1:1 (1:1)
Branky: 4. Svitková - 19. Petryková z pen. Rozhodčí: Vekkeli (Fin.). Diváci: 2184.
Sestava ČR: Votíková - K. Růžičková (72. Dubcová), Dědinová, Sonntagová, Pěčková (72. Černá) - Kotrčová, Cahynová, Svitková - Krejčiříková (85. Polášková), Stašková, Khýrová. Trenérka: Klimková.
Záhřeb: Chorvatsko - Albánie 1:2 (1:1)
Tabulka skupiny B4:
| 1. | Ukrajina | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:3 | 10 |
| 2. | Česko | 4 | 2 | 1 | 1 | 10:3 | 7 |
| 3. | Albánie | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:8 | 6 |
| 4. | Chorvatsko | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:12 | 0 |

















