Český útočník Kubalík se dostal do All Star týmu MS

foto Ilustrační foto - Utkání mistrovství světa v hokeji - čtvrtfinále: Česko - USA, 25. května 2023, Tampere. Zleva Dominik Kubalík z ČR, Cutter Gauthier z USA a Carter Mazur z USA.

Tampere (Finsko) - Český útočník Dominik Kubalík, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize, se dostal do All Star týmu turnaje v hlasování akreditovaných novinářů. Sedmadvacetiletý útočník Detroitu byl s 12 body z osmi utkání druhým nejproduktivnějším hráčem za Američanem Roccem Grimaldim a objevil se mezi oceněnými jako jediný hráč z týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále.

Nejužitečnějším hráčem, nejlepším brankářem i členem nejlepší šestice se stal Arturs Šilovs z týmu bronzového Lotyšska. Nejlepšími hráči na svých postech podle direktoriátu byli kanadský bek MacKenzie Weegar a německý útočník John Peterka. Dostali se i do All Star týmu, kde je spolu s Šilovsem a Kubalíkem doplnili německý zadák Moritz Seider a Grimaldi.

Individuální ocenění hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize:

Nejlepší hráči MS na jednotlivých postech (podle direktoriátu turnaje):

Brankář: Arturs Šilovs (Lotyšsko),

obránce: MacKenzie Weegar (Kanada),

útočník: John Peterka (Německo).

Nejužitečnější hráč turnaje (podle akreditovaných novinářů): Arturs Šilovs (Lotyšsko).

All Star tým (podle akreditovaných novinářů): Arturs Šilovs (Lotyšsko) - MacKenzie Weegar (Kanada), Moritz Seider (Německo) - Dominik Kubalík (Česko), John Peterka (Německo), Rocco Grimaldi (USA).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď