Česko zažilo chladné ráno, na několika místech mrzlo

foto Chladné počasí, námraza - ilustrační foto.

Praha - Česko zažilo chladné ráno, teploty spadly na 11 až sedm stupňů Celsia, v údolích až na pět stupňů a ve významných mrazových lokalitách, zejména na Šumavě, i slabě pod bod mrazu. Nejchladněji, minus 3,5 stupně Celsia, bylo na šumavské Jezerní slati ve stanici Kvilda-Perla. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to dnes uvedl na svém facebookovém profilu. Podle meteorologů jsou ale chladnější rána v tomto období obvyklá.

O něco menší mrazy než Jezerní slať dnes ráno zaznamenaly také stanice Kořenov, Jizerka-rašeliniště a Rokytská slať. V Jizerských horách naměřili meteorologové k 5:00 minus 3,2 stupně Celsia a na Šumavě v Rokytské slati minus 2,5 stupně.

Podobně chladná rána byly v Česku naposledy v období od 8. do 11. července. Ještě chladněji bylo 4. července, kdy republikový průměr minimálních teplot dosahoval 7,7 stupně, uvedl ČHMÚ.

V nejbližších dnech meteorologové tak chladné ráno jako dnes nečekají. Podle nich už v pátek budou díky zvětšené oblačnosti ranní teploty zhruba o pět stupňů Celsia vyšší.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 18. listopadu 2019

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď