České házenkářky na úvod turnaje v Chebu prohrály se Švýcarskem

foto Přípravný turnaj házenkářek O štít města Chebu: ČR - Švýcarsko, 25. listopadu 2021 v Chebu. Zleva Tabea Schmidová ze Švýcarska a Markéta Hurychová z Česka.

Cheb - České házenkářky v úvodním utkání na přípravném turnaji O štít města Chebu nezvládly roli favoritek a po špatném výkonu prohrály se Švýcarskem 25:29. V pátek nastoupí svěřenkyně trenéra Jana Bašného proti širšímu výběru Norska, v sobotu pak proti Islandu. Turnaj na západě Čech je pro reprezentační celek generálkou na prosincové mistrovství světa ve Španělsku.

Fotogalerie

Bašný se rozhodl z taktických důvodů odehrát utkání za zavřenými dveřmi bez televizních kamer. Český tým v dubnu přešel přes Švýcarky v play off kvalifikace na mistrovství světa, v dnešním zápase ale roli favorita vůbec nezvládl.

Domácímu výběru se od začátku nedařilo a už v polovině první půle prohrával o čtyři branky. Švýcarky, které nebudou startovat na nadcházejícím mistrovství světa, pak dokonce zvýšily na rozdíl pěti gólů a do kabin šly s náskokem 17:14.

Bašného svěřenkyně po změně stran přidaly a Hurychová v 36. minutě srovnala na 18:18. Naději na obrat ale živil český celek jen chvíli. Reprezentantky se opět začaly trápit především v útoku, kde neproměnily řadu šancí včetně několika sedmiček. Švýcarky tak znovu odskočily do tříbrankového vedení a závěr si v klidu pohlídaly.