Červen byl na silnicích méně tragický než loni, zemřelo 47 lidí

foto Vývoj počtu obětí na silnicích ČR v červnu od roku 1993 do roku 2020.

Praha - V červnu zemřelo na českých silnicích 47 lidí, o 11 méně než loni. Kolem 170 lidí utrpělo při červnových nehodách těžká zranění. Od začátku letošního roku si havárie na silnicích vyžádaly 229 obětí, meziročně o čtyři méně. ČTK to sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Čísla jsou předběžná, zpřesněné údaje zveřejní policie zhruba za týden.

Poslední červnová tragická nehoda se stala v úterý v podvečer ve Stodu na Plzeňsku. Srazilo se tam osobní auto s protijedoucím nákladním automobilem. Šedesátiletý řidič osobního vozu na místě zemřel, jeho spolujezdkyně je se zraněním v nemocnici.

Mezi usmrcenými bylo letos v červnu 16 řidičů a deset spolujezdců z osobních aut. Motocyklistů zemřelo osm. Po čtyřech obětech evidují dopravní policisté mezi řidiči nákladních aut a chodci. V červnu dále zemřeli v důsledku nehod tři cyklisté a dva spolujezdci z nákladních vozů.

Z průběžných statistik dopravní policie vyplývá, že nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem. Druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byl pátek 12. června, kdy při nehodách zemřelo pět lidí. Dva z nich přišli o život při srážce dvou osobních aut a dodávky na silnici I/4 poblíž obce Háje na Příbramsku. Devětasedmdesátiletá řidička osobního auta jela od Strakonic na Prahu a z neznámých příčin přejela do protisměru, kde se čelně srazila s dodávkou. Po srážce s dodávkou ještě motoristka narazila do dalšího osobního auta, jeho posádka skončila v nemocnici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 13. července 2020

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď