Cermat připraví scénáře přijímaček a maturit pro případ zhoršení epidemie

foto Člen maturitní komise otevírá zásilku se státními maturitami - ilustrační foto.

Praha - Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) připraví různé scénáře jednotné přijímací zkoušky a maturit pro případ zhoršení epidemické situace. Po své první schůzce s vedením centra to dnes uvedl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Cermat zajišťuje jednotné přijímací i maturitní zkoušky.

"První schůzka a hned první úkoly – připravit variantní scénáře obou zkoušek nejen pro případ zhoršení covidové situace, ale také strategii zajištění podzimních termínů maturit," uvedl na twitteru bez dalších podrobností Gazdík. Ministerstvo školství bližší informace ke schůzce nezveřejnilo. Mluvčí resortu Aneta Lednová ČTK sdělila, že Cermat má scénáře předložit do poloviny ledna.

Gazdík nyní navštěvuje jednotlivá pracoviště, která spadají pod jeho resort. Podle ministra dnešní jednání bylo "další ze série úvodních setkání".

Gazdík při svém nástupu do ministerské funkce minulý týden zmínil možné změny v maturitách. Uvedl, že jeho cílem bude ale na úpravě maturitních zkoušek najít shodu, aby se jejich podoba v příštích letech neměnila.

Podle školského zákona může ministerstvo v některých případech při uzavření škol změnit termíny, lhůty, způsob a podmínky přijímání do škol i ukončování vzdělávání. Upravuje to v takzvaném opatření obecné povahy. Důvodem může být uzávěra, mimořádné opatření s omezeními či nařízená karanténa.

V minulém a předminulém školním roce ministerstvo maturitní zkoušky kvůli výuce na dálku za epidemie mimořádně upravilo. Kromě toho, že prodloužilo čas na vypracování testů, také loni zrušilo povinnost skládat ústní zkoušky z češtiny a z cizího jazyka. Testy nemuseli psát žáci, které úřady povolaly pomáhat do nemocnic či sociálních domovů. Termíny zkoušek se navíc odsunuly o několik týdnů a těm, kteří napoprvé neuspěli, se navýšil počet opravných termínů ze dvou na tři.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď