Ceny American Music Awards ovládla Taylor Swiftová

foto Americká zpěvačka Taylor Swiftová na udílení hudebních cen American Music Awards v Los Angeles.

Los Angeles - Americká popová hvězda Taylor Swiftová se v úterý na udílení hudebních cen American Music Awards (AMA) v Los Angeles stala zpěvačkou s největším počtem těchto trofejí v historii. Byla vyhlášena mimo jiné umělcem roku a dostala také cenu za nejlepší turné roku a nejlepší poprockové album. Dohromady tak má již podle amerického tisku 23 cen AMA, čímž překonala dosavadní rekord již zesnulé Whitney Houstonové, která jich získala jednadvacet.

Na rozdíl od Grammy, které jsou udělovány na základě hlasů členů americké hudební akademie, rozhodují o American Music Awards hudební fanoušci.

Další vítězkou večera se stala americko-mexicko-kubánská zpěvačka Camila Cabello, která se proslavila globálním hitem Havana, na němž se podílel také americký raper Young Thug. Za něj získala cenu za nejlepší poprockovou píseň, nejlepší klip a nejlepší duo. Rodačka z kubánské metropole bodovala také v kategorii objev roku.

Swiftová porazila i několikrát nominovaného rapera Drakea, který vyšel naprázdno, ačkoli jeho album bylo letos podle agentury AP nejprodávanější a jeho nahrávky se třikrát umístily v čele žebříčku singlů.

Udílení cen podle AP poznamenala politika a listopadové volby do Kongresu. Swiftová během ceremoniálu fanoušky vyzvala, aby šli volit. Zpěvačka, která se dosud k politickému dění odmítala vyjadřovat, už o víkendu na instagramu podpořila demokratického kandidáta ve státě Tennessee. Po její výzvě se podle amerického tisku zvýšil počet registrací mladých voličů.

Americký komik a herec Billy Eichner, který předával jednu z cen, na pódiu prohlásil, že Američany čekají "nejdůležitější volby jejich života". "Prosím, přesvědčte své přátele, aby šli volit. Teď je ta pravá chvíle, pokud věříte v rovnost pohlaví, lidí všech ras, komunity LGBTQ, pokud věříte v to, že klimatické změny jsou skutečností a že s tím musíme něco udělat," uvedl Eichner.

mka hej

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď