Cenu Neziskovka roku 2021 dostaly Plzeňská rada dětí a mládeže či SANANIM

foto

Praha - Nejlepší malou neziskovou organizací v Česku za rok 2021 se stala Plzeňská rada dětí a mládeže. První cenu pro středně velkou neziskovou organizaci obdržela Česká federace potravinových bank a mezi velkými vyhrála společnost SANANIM, která pomáhá v Praze drogově závislým. Ocenění jim ve čtvrtek předala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), která Neziskovku roku vybírala v letošním devátém ročníku z 68 přihlášených organizací. Nadace o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Titul Neziskovka roku dostávají nejlépe vedené organizace. Ocenění má zviditelnit kvalitní práci spolků či prospěšných společností s profesionálním řízením. Hodnocení provádějí experti z firem, úřadů i neziskového sektoru. Posuzování má tři fáze. Organizace vyplňují nejprve potřebné údaje. Postupující semifinalisty pak zkoumají hodnotitelé a zaměřují se na činnost, vedení, financování a komunikaci s veřejností. Vybraní finalisté představují svou práci komisi, která určí vítěze.

"Neziskovky roku jsme letos vybírali po deváté, tentokrát z celkového množství 68 přihlášených. Věřím, že finálním výběrem soutěž obhájila svou pověst nezávislého a prestižního ocenění pro nejlépe řízené neziskovky v České republice," uvedla ředitelka NROS Taťána Plecháčková.

Více o oceněných organizacích a jejich příbězích se dozvíte ve videích z předání cen ZDE:

Cenu veřejnosti si odnesl spolek Nedoklubko, který podporuje rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v ČR a který dostal 1092 hlasů z celkových 4639. Druhý skončil Perinatální hospic Dítě v srdci, pomáhající rodinám, které přišly o dítě před porodem nebo během něj.

Asociace veřejně prospěšných organizací pak udělila cenu Zlatý banán, která je určena "neziskovkám" se značkou spolehlivosti za příběh, který změnil život k lepšímu. Soutěž vyhrál spolek EDA cz, u kterého porota ocenila příběh matky, která sice pečuje o dceru s vzácným genetickým onemocněním, přesto ještě zvládne pomáhat druhým.

Hlavními partnery soutěže Zlatý banán 2021 jsou McDonald's ČR, ALZA.cz a Sirowa Czech s.r.o. Soutěž Zlatý banán dále podporují společnosti Panter, Akademie ČTK, Lilearning a Copy General. Trofej pro vítěze Zlatého banánu je vyrobena z křišťálu ve sklářském atelieru Glass Ateliér Morava ve Vizovicích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď