Cenu Ambasador kvality ČR dostal obchodní řetězec Albert

foto Supermarket Albert, nákupní košík - ilustrační foto

Praha - Obchodní řetězec Albert ČR se stal letošním Ambasadorem kvality České republiky a vítězem ceny v podnikatelském sektoru. Udělila mu ji Česká společnost pro jakost. Letos nově ocenila i veřejný sektor. Na prvním místě se umístil Úřad městské části Praha 10, jako druhý město Hranice na Přerovsku a třetím je Dopravní podnik hl. m. Prahy. Výsledky dnes oznámili pořadatelé na tiskové konferenci.

Cena Ambasador kvality ČR je určena pro organizace, které nadstandardně dbají o zajištění kvality svých produktů a služeb a chovají se odpovědně. Soutěž začala loni, letos přibyl veřejný sektor.

"Považovali jsme za důležité oceňovat organizace, které bojují a propagují kvalitu," řekl výkonný ředitel České společnosti pro jakost Petr Koten, která je neziskovou organizací s třicetiletou tradicí. Dodal, že kvalita bývá často ve firmách popelkou. Konkrétně u Alberta hodnotící komise ocenily jeho široké aktivity v osvětě o kvalitě potravin, bezpečném a kvalitním stravování. V hlavní ceně pro veřejný sektor komise posuzovala deset kandidátů, ze soukromého sektoru osm a nakonec vybrala dva finalisty.

K dalším cenám, které spolek udělil, byla například cena CSR Guru zaměřující se na společenskou odpovědnost. Tu získala zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Ocenění pro osobnosti, které se mimořádným způsobem zasloužily o rozvoj kvality v ČR, nazvanou Cena Anežky Žaludové získal Pavel Mikoška. Ten je viceprezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ředitelem kvality v řetězci Albert. Věnuje se mimo jiné i tématu dvojí kvality potravin v ČR. Letošním manažerem kvality se stal Miroslav Paclík z Úřadu průmyslového vlastnictví.

Mezinárodní cenu inovací vyhlásil spolek ve spolupráci s Evropskou organizací pro kvalitu. Putuje za Moravskoslezským krajem, který díky své inovaci v sociálních službách umožnil více než tisícovce lidí se zdravotním postižením a penzistům opustit velké ústavy a bydlet v nových rodinných komunitních centrech. Kraj se tak stal vítězem národního kola v kategorii Inovace v sociálním a zdravotním sektoru. V kategorii Malých a střední podniků vyhrála mezinárodní cenu inovací firma Europ Assistance. Díky své aplikaci umožňuje zákazníkům v případě poruchy či nehody vozidla pomocí webu rychle zorganizovat pomoc bez toho, aniž by volali na asistenční linku. Zvyšuje díky tomu bezpečnost na silnicích.

K dalším cenám patří mimo jiné tradiční značka ověřených a kvalitních výrobků a služeb Czech Made. Tu získaly čtyři firmy - vzdělávací a poradenská firma 1. VOX, výrobce tepelných izolací a potravinářských obalů Mirel Vratimov, firma Švamberk.com věnující se bytové problematice a také firma Proměny bydlení za službu Správa nemovitostí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 29. září 2020

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď