Čech Martin Kabrhel vyhrál v pokeru v kasinu Rozvadov 5 mil. Kč

foto Ilustrační foto - Český pokerový profesionál Martin Kabrhel vyhrál 28. října 2018 v rozvadovském King's Resortu v přepočtu 67,8 milionu korun.

Rozvadov (Tachovsko) - Čech Martin Kabrhel vyhrál v rozvadovském kasinu King's Resort pět milionů korun v hlavním pokerovém turnaji globální série World Series of Poker (WSOP) Circuit. Nejúspěšnější český pokerový hráč vyhrál pátý zlatý prsten šampiona série a posunul své turnajové výhry nad osm milionů dolarů, tedy zhruba 190 milionů Kč, řekl dnes ČTK ředitel marketingu kasina Jaroslav Holý. Domácí hráči si podle něj ve finále turnaje přišli na více než osm milionů korun.

Za dva týdny si hráči v Rozvadově rozdělili přes 50 milionů korun na výhrách a 15 zlatých prstenů pro vítěze jednotlivých turnajů. Na hlavním turnaji bylo 650 registrací a hrálo se v něm o více než jeden milion eur na výhrách. Největší podíly se rozdělovaly v pondělním finále, kam postoupili tři čeští hráči. Jakub Oliva a Robert Skopalík skončili na třetím (80.000 eur) a pátém místě (50.780 eur), Martin Kabrhel získal za vítězství odměnu 190.000 eur. Všichni tři čeští hráči obdrželi také vstupenku do hlavního turnaje WSOP Europe, největší evropské pokerové akce, která bude v Rozvadově na podzim.

Kabrhel byl už před turnajem jediným evropským hráčem, jemuž se povedlo vyhrát čtyři zlaté prsteny šampiona WSOP Circuit a nejúspěšnějším českým pokerovým hráčem. Jako jediný Čech tu také vyhrál dva zlaté náramky WSOP, nejprestižnější trofej, jakou může pokerový hráč získat.

Série WSOP Circuit byla založena v roce 2015 jako rozšíření nejstarší a nejslavnější pokerové série WSOP. Zatímco v turnajích WSOP získávají jejich výherci zlaté náramky, k WSOP Circuit patří zlaté prsteny. Původně se série hrála pouze v USA, v roce 2015 byl spuštěn okruh WSOP International Circuit, který přinesl souboje i do Evropy, Asie a Afriky.

Už na podzim roku 2015 zavítala série WSOP Circuit poprvé do ČR, do Rozvadova a od té doby se tam hraje pravidelně jako na jediném místě mimo USA, dokonce dvakrát za sezonu.

King's Resort Rozvadov je podle Holého největším pokerovým kasinem v Evropě. Kromě široké nabídky pokerových turnajů a cash games provozuje nonstop živou hru a výherní automaty. V roce 2017 byl vedle kasina otevřen luxusní hotel včetně wellness.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď