ČD vyberou nové členy vedení z výběrového řízení, zvolí je v září

foto České dráhy, logo - ilustrační foto.

Praha - Představenstvo Českých drah bude kompletní v září, podnik vybere dva jeho nové členy z otevřeného výběrového řízení. Nový šéf skupiny následně vzejde z kompletního pětičlenného představenstva. O podmínkách výběrového řízení dnes rozhodla dozorčí rada Českých drah, informovala společnost. Představenstvo je nyní tříčlenné, vede ho místopředseda Radek Dvořák.

Rada na svém minulém zasedání odvolala předsedu představenstva Miroslava Kupce. Důvodem byla podle rady ztráta důvěry po nových informacích od bezpečnostních složek. Podle spekulací některých médií jde o podezření z korupce při nákupu nových lokomotiv. Kupec jakákoliv obvinění odmítl a chce se proti nim bránit soudně. Druhé místo v představenstvu zůstalo uvolněné po Michalu Heřmanovi, který se v květnu stal šéfem těžební společnosti OKD.

"Výběrové řízení bude otevřené a ve spolupráci s personálním odborem generálního ředitelství ČD ho zrealizuje přímo dozorčí rada," uvedl po dnešním mimořádném jedná dozorčí rady mluvčí společnosti Radek Joklík.

Zájemci budou moci podávat přihlášky do soutěže do 29. července. Vhodné členy vedení bude následně posuzovat výběrová komise. Jejími členy jsou předseda řídícího výboru Českých drah a náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček, předseda dozorčí rady Karel Pospíšil a další členové rady Jan Vrátník, Tatiana Molková a Vojtěch Kocourek. Nejvhodnější kandidáty pak komise představí dozorčí radě 12. září, která rozhodne o jejich jmenování. Po doplnění pětičlenného představenstva bude z jeho řad následně vybrán nový předseda a také generální ředitel skupiny.

Kupec byl zvolen předsedou představenstva v září loňského roku, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. Společnost tak nyní vede tříčlenné představenstvo, ve kterém vedle Dvořáka působí také Michal Vereš a Patrik Horný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď