Silný vítr v Praze shazoval stromy a lámal větve

foto Silný vítr, spadlý strom u silnice - ilustrační foto.

Praha - Silný vítr dnes odpoledne v Praze shazoval stromy na auta, uvolňoval plechy a lámal větve. Hasiči zatím vyjížděli v souvislosti s větrem k 23 zásahům. Vyplývá to z vyjádření jejich mluvčího Martina Kavky na twitteru. Spadlé stromy a větve omezily také některé příměstské autobusové linky. Ve Středočeském kraji bylo dnes kvůli poruchám způsobeným silným větrem bez elektřiny asi 15.000 domácností.

"Do 15:00 jsme vyjížděli k 23 případům v souvislosti se silným větrem. Nejvíce to jsou popadané stromy a uvolněné plechy," napsal Kavka. Stromy na auta spadly v Bohnicích a ve Vršovicích, na komunikace je vítr shodil třeba v Kolodějích nebo v Braníku.

V ulici Klikatá v Jinonicích hasiči odstranili spadlé větve z několika stromů. "Ve Strašnicích pak spadla klimatizační jednotka ze střechy domu na komunikaci," uvedl mluvčí.

Stromy spadlé na silnici omezily po 14:00 provoz příměstských autobusových linek 335, 386 a 629, vyplývá z webu Pražské integrované dopravy (PID). Některé spoje jely odklonem, do obce Nechánice byl provoz přerušen.

Výstraha před silným větrem vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) platí zejména pro západní, střední a východní Čechy a také pro Prahu od dnešního rána do 21:00.

Ve středních Čechách bylo kvůli větru bez proudu 15000 domácností

Ve Středočeském kraji bylo dnes kvůli poruchám způsobeným silným větrem bez elektřiny asi 15.000 domácností. Před 16:00 se podařilo řadu poruch odstranit a bez proudu zůstalo kolem 6000 odběrných míst, po 18:00 zůstává bez elektřiny asi 3500 domácností. ČEZ stále eviduje v kraji 14 poruch na vedení vysokého napětí. Nejhorší situace byla kolem Prahy a na Benešovsku, Nymbursku a Kolínsku, řekla ČTK mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

"Přehnal se silný vítr, popadaly stromy do vedení. Jsme v terénu, pracujeme na obnovení dodávky elektřiny," řekla Holingerová. Dodala, že ČEZ zvyšoval počet pracovníků v terénu, ale i na dispečinku a callcentru. Podle ní by měli technici všechny poruchy odstranit dnes večer.

Hasiči v kraji od 14:00 vyjížděli k 86 událostem. "Nejzasaženějšími oblastmi zůstávají Praha-východ a Praha-západ. Typ událostí se nemění, stále jde o popadané stromy," řekla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Kvůli větru hasiči v Ústeckém kraji odklízeli popadané stromy

Silný vítr a vydatný déšť dnes v Ústeckém kraji polámal už dvě desítky stromů. Odklidili je hasiči. Ve dvou případech spadl strom na dráty elektrického vedení, v ostatních na vozovku a u obce Holedeč na Lounsku na kolejiště, vyplývá z údajů, které ČTK poskytli krajští hasiči.

"Stromy jsou z části odklizené," řekl ČTK hasič z operační ústředny Ústeckého kraje. Nyní hasiči pracují na předměstí Litoměřic a u Ústí nad Labem, dodal.

Popadané stromy částečně omezily dopravu. "Nešlo ale o žádné hlavní a zásadní tahy," doplnil hasič.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 11:00 6°C

Celá předpověď