Čaputová se v Praze setkala se Schwarzenbergem, zašla na Dylana

foto Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Praha - Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dva týdny po svém vítězství v přímé volbě soukromě navštívila Prahu. V úterý povečeřela s poslancem TOP 09 a někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který ji podpořil v kampani. Setkala se také s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a podle deníku Blesk večer navštívila koncert legendárního amerického zpěváka Boba Dylana v Lucerně.

"Povečeřeli jsme spolu, bylo tam několik hostů a měli jsme nějakou rybu," řekl listu Schwarzenberg. V Praze byla Čaputová podle Blesku a rozhlasové stanice Frekvence 1 se svým přítelem Peterem Konečným. Mluvčí Čaputové Martin Burgr ČTK sdělil, že až do konce týdne nemá budoucí slovenská prezidentka žádný veřejný program, potom ji čeká dovolená. Její program v Praze nekomentoval.

Čaputová nahradí Andreje Kisku v polovině června. Její první zahraniční cesta v čele státu podle tradice povede do České republiky. V Praze se setká s prezidentem Milošem Zemanem, který před druhým kolem slovenských prezidentských voleb podpořil jejího soupeře, místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče. Na závěr svého mandátu zavítá do Česka i Kiska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 27. ledna 2020

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď