Čáp v Chomutově postavil hnízdo z podprsenek, stal se populárním

foto Čáp z chomutovského zooparku použil na část svého hnízda nevšední materiál - podprsenky, kalhotky, plavky či rukavice. Jeho sbírka oblečení upoutala i zahraniční média. Pracovníci zooparku se čapího fetišistu, jak někteří začali ptákovi přezdívat, rozhodli zkontrolovat. Když odstraňovali z hnízda věci, které by mohly být pro čápy nebezpečné, narazili nejen na dráty či vlasce ale právě i na desítky kusů oděvů.

Chomutov - Čáp z chomutovského zooparku použil na část svého hnízda nevšední materiál - podprsenky, kalhotky, plavky či rukavice. Jeho sbírka oblečení upoutala i zahraniční média. Nad jeho počínáním se baví například lidé na Slovensku nebo v Lotyšsku. Novináře o tom dnes v tiskové zprávě informovala mluvčí zooparku Helena Hubáčková.

Pracovníci zooparku se čapího fetišistu, jak někteří začali ptákovi přezdívat, rozhodli zkontrolovat. Když odstraňovali z hnízda věci, které by mohli být pro čápy nebezpečné, narazili nejen na dráty či vlasce ale právě i na desítky kusů oděvů.

Fotografie s prádlem, kterou zoopark sdílel na svých facebookových stránkách, se okamžitě rozšířila. "Příspěvek sdíleli a komentovali lidé z celé republiky, objevil se i v odborných médiích, a nakonec překročil i hranice České republiky," potvrdila ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Čáp z chomutovského zooparku použil na část svého hnízda nevšední materiál - podprsenky, kalhotky, plavky či rukavice. Jeho sbírka oblečení upoutala i zahraniční média. Pracovníci zooparku se čapího fetišistu, jak někteří začali ptákovi přezdívat, rozhodli zkontrolovat. Když odstraňovali z hnízda věci, které by mohly být pro čápy nebezpečné, narazili nejen na dráty či vlasce ale právě i na desítky kusů oděvů.

Sbírka překvapila i odborníky, kteří zvyky čápů dobře znají. "Někteří si do hnízda takové věci nosí, i když zdaleka ne všichni. Tahle sbírka byla ale hodně pestrá a zajímavá," řekl ornitolog zooparku Petr Hora. Poměrně hojné zastoupení spodního prádla přisuzuje tomu, že nedaleko hnízda jsou dvě přírodní koupaliště. "Když si tam někdo zapomene třeba plavky, pro čápy je to zajímavá věc pro vystlání hnízda," dodal.

Oblečení ale může být pro ptáky nebezpečné, především pro mláďata. Proto pracovníci zooparku sbírku z dosahu čápů uklidili.

Čápi bílí jsou zvlášť chráněný druh, v chomutovském zooparku hnízdí už skoro 40 let. Nyní mají své hnízdo na vysokém torzu dubu u horního rybníka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 17. dubna 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď