BYD připravuje továrny i v Evropě

foto

Čínská automobilka BYD s opravdu vizionářským pojmenováním (zkratka pochází z výrazu Build Your Dreams – ve volném překladu Plň si své sny) začne příští rok prodávat tři své modely na evropském kontinentu. Půjde o typy Tang, HAN a Atto 3.

Zvýšit jejich konkurenceschopnost na zdejším náročném trhu hodlá podle zprávy agentury Bloomberg vybudováním dvou výrobních závodů v některé evropské zemi. Společnost zatím hledá lokality a vybírá z míst jak na západě, tak na východě kontinentu. Zatím není známa výše investic ani datum uvedení továren do provozu.

BYD uvede během příštího roku na trh zatím tři typy svých osobních elektromobilů. Nejprve budou k dispozici pro zákazníky v zemích, kde elektrická vozidla mají již výrazný tržní podíl. Půjde tedy o Německo, Norsko, Nizozemsko, Švédsko, Norsko a Francii. Postupně mají následovat i další státy.

BYD je již nyní po Tesle druhým největším světovým výrobcem elektromobilů. Nabízí širokou škálu modelů jak s plně elektrickým, tak plug-in hybridním pohonem.

Kromě Číny, kde v roce 2003 tato automobilka vznikla, provozuje BYD v současnosti již také tři továrny v Brazílii a jednu v Kanadě.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď