Budoucnost EU: návrhy pracovních skupin budou předloženy plénu

foto

Plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropy, které se uskuteční o nadcházejícím víkendu, bude debatovat o konkrétních návrzích svých pracovních skupin.

Předsedové devíti pracovních skupin předloží na plenárním zasedání konference konsolidované návrhy rozdělené podle témat, na která se jednotlivé pracovní skupiny Ve Štrasburku se konalo páté plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropyzaměřily. Návrhy budou vycházet z doporučení evropských panelových diskusí občanů, vnitrostátních panelových diskusí, z návrhů shromážděných prostřednictvím vícejazyčné digitální platformy a z příspěvků z debat na plenárních zasedáních a zasedáních pracovních skupin.

Zasedání se uskuteční od pátku 8. dubna do soboty 9. dubna 2022 včetně přípravných schůzí, setkání pracovních skupin a politických schůzí. Aktéři se sejdou v budově Evropského parlamentu ve Štrasburku. První dubnové plenární zasedání naváže na práci plenárního zasedání a pracovních skupin z 25.-26. března, kdy byly projednány předběžné návrhy pracovních skupin.

Plenární zasedání předloží své návrhy Výkonné radě na základě konsensu. Výkonná rada vypracuje zprávu v plné spolupráci a zcela transparentně s plenárním zasedáním. Více informací o složení, účelu a činnosti plenárního zasedání naleznete na internetových stránkách plenárního zasedání konference.

Závěrečná zpráva platformy, která bude zohledněna v návrzích pro plenární zasedání a která vychází z příspěvků občanů shromážděných do 20. února, je rovněž k dispozici online. Občané mohou nadále prostřednictvím platformy předkládat příspěvky. Příspěvky předložené po 20. únoru budou zahrnuty do závěrečné zprávy po 9. květnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď