Brněnská divadelní novinka zkoumá podoby sexu a intimity

foto Generálka autorské inscenace Homo eroticus aneb Láska v době těla se konala 11. září 2018 v brněnském Buranteatru. Na snímku jsou (zleva) Dominik Tekely, Alžběta Vaculčiaková, Petr Holík a Lucie Ingrová.

Brno - Různé podoby sexu a intimity zkoumá nová inscenace brněnského Buranteatru, která dostala název Homo eroticus aneb Láska v době těla. Scénář Sabiny Machačové a kolektivu Buranteatru zpracovává zdánlivě nesouvisející příběhy čtyř postav, z nichž každá má jiný vztah k sexu, vede jiný styl života, zosobňuje jiný charakter. Představení má premiéru 14. září, navštívit ho mohou jen diváci starší 18 let.

Fotogalerie

Generálka autorské inscenace Homo eroticus aneb Láska v době těla se konala 11. září 2018 v brněnském Buranteatru. Na snímku jsou Dominik Tekely a Alžběta Vaculčiaková Buranteatr si téma zvolil s vědomím, že některé diváky může pohoršit. Vulgarismy, možná nahota či explicitní sexuální scény však podle divadelníků nejsou prázdnou provokací nebo komerčním tahem - nesou hluboký význam.

"Chceme upozornit na nutnost vnímat sex jako součást života, o které - i když se jedná o vrcholně intimní zážitek mezi dvěma lidmi - je potřeba komunikovat otevřeně a normálně," uvedla Machačová.

Generálka autorské inscenace Homo eroticus aneb Láska v době těla se konala 11. září v brněnském Buranteatru. Na snímku jsou (zleva) Dominik Tekely, Petr Holík, Alžběta Vaculčiaková a Lucie Ingrová. Na počátku přípravy inscenace byly úvahy o duševní a fyzické mezilidské intimitě, o sexu a přístupu k partnerským vztahům u generace současných plus minus třicátníků. "Společné debaty o vlastních zkušenostech, pocitech a názorech pak vygenerovaly další důležitá témata, týkající se sexu a lidské sexuality, například aktuální otázku a vzájemně se ovlivňující fenomén úbytku maskulinity a feminity," popsala Machačová.

Generálka autorské inscenace Homo eroticus aneb Láska v době těla se konala 11. září 2018 v brněnském Buranteatru. Na snímku jsou (zleva) Lucie Ingrová, Petr Holík a Alžběta Vaculčiaková Prvotní impuls pro téma inscenace vzešel od režisérky Gabriely Ženaté. "Naše inscenace není filozoficko-didaktické dílo s návodem, jak mít správně sex. To ne. Jen chvíli něžně a chvíli surově ohledáváme, jak nejblíž můžeme být druhému člověku a kolik strachu nás drží v citovém prázdnu," uvedla Ženatá.

V inscenaci hrají Lucie Ingrová, Alžbeta Vaculčiaková, Petr Holík a Dominik Teleky. Stylizovaná moderní činohra se silnými abstraktními a metaforickými prvky se atmosférou inspirovala například filmy Samotáři nebo Příběhy obyčejného šílenství. Podle divadelníků má být primárně baladická, syrová a krutá, obsahuje ale také hořký humor.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 20°C

Celá předpověď