Břežanský zámek, kde bydlel Heydrich, někdo koupil za 38,7 mil.Kč

foto Dolní zámek v Panenských Břežanech na snímku z 23. dubna 2019. Zámek, kde bydlel za druhé světové války zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, se bude 10. května 2019 dražit. Vyvolávací cena zámku je 30 milionů korun, podmínkou účasti v elektronické dražbě je složení jistoty, která činí tři miliony korun.

Panenské Břežany (u Prahy) - Dolní zámek v Panenských Břežanech u Prahy, který za druhé světové války obýval zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, dnes zájemce v dražbě koupil za 38,7 milionu korun. ČTK to zjistila na webu exekutorského úřadu. Elektronická dražba trvala 1,5 hodiny, vyvolávací cena byla 30 milionů korun.

Fotogalerie

Schodiště v budově Dolního zámku v Panenských Břežanech na snímku z 23. dubna 2019. Zámek, kde bydlel za druhé světové války zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, se bude 10. května 2019 dražit. Vyvolávací cena zámku je 30 milionů korun, podmínkou účasti v elektronické dražbě je složení jistoty, která činí tři miliony korun. Zámek postavený v 19. století je ve špatném technickém stavu, od roku 2017 je kulturní památkou. Společnost, které patří, je v likvidaci, dražbu objektu nařídil exekutor. Před rokem 1989 v zámku fungoval Výzkumný ústav kovů, později areál, který zabírá přes šest hektarů, sloužil jako sklad.

Heydrich, který byl mimo jiné spoluautorem takzvaného konečného řešení židovské otázky, byl do Prahy vyslán, aby zlomil domácí protinacistický odpor. Atentát na něj je považován za jednu z nejvýznamnějších akcí českého odboje.

Schodiště v budově Dolního zámku v Panenských Břežanech na snímku z 23. dubna 2019. Zámek, kde bydlel za druhé světové války zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, se bude 10. května 2019 dražit. Vyvolávací cena zámku je 30 milionů korun, podmínkou účasti v elektronické dražbě je složení jistoty, která činí tři miliony korun. V Panenských Břežanech je i takzvaný horní zámek, v němž za války bydlel další významný nacistický pohlavár Karl Hermann Frank. V barokním zámku je dnes památník národního odboje a útlaku. Součástí expozice jsou autentické předměty, například stůl vůdce sudetských Němců Konrada Henleina nebo kopie pankrácké gilotiny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 17. listopadu 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď