Brankář hokejové dvacítky Suchánek se třemi asistencemi zapsal do historie

foto Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě: Skupina A (Halifax): Česko - Rakousko, 27. prosince 2022. Uprostřed brankář ČR Tomáš Suchánek. 

Halifax (Kanada) - Brankář Tomáš Suchánek má za sebou vydařený vstup do mistrovství světa hokejových juniorů. Spolehlivými zákroky pomohl české reprezentaci k překvapivému vítězství nad Kanadou i očekávané výhře nad Rakouskem a navíc si připsal už tři asistence, čímž se zapsal do historie.

"To jsem vůbec nevěděl. Zní to dobře," smál se Suchánek po zápase s Rakouskem (9:0), ve kterém osmi zákroky udržel čisté konto. Do statistik mu přibyly i dvě druhé asistence.

Devatenáctiletý gólman tak překonal bilanci Američana Johna Gibsona, Lotyše Janise Kalni?še, Švéda Henrika Lundqvista a Fina Joniho Ortia, kteří v minulosti na juniorských šampionátech získali dva asistence.

"Někteří kluci v kabině si z toho dělají srandičky. Hlavně ti, co zatím nemají body. Pošťuchujeme se, že mám víc bodů," uvedl s úsměvem Suchánek, který je pátým nejproduktivnějším hráčem týmu. Lépe jsou na tom pouze Stanislav Svozil, David Špaček, Matyáš Šapovaliv a Jiří Kulich.

"Musíte rychle odehrát a pak doufat, že útočníci dají gól Je to ale spíš o náhodě. Kluci rychle zakládají útoky, dávají z toho góly. Podle mě jsem nikdy neměl tolik bodů jako teď za tyhle dva zápasy," řekl odchovanec Přerova, který druhou sezonu působí v zámořské juniorské lize WHL v týmu Tri-City Americans.

S úspěšností 95,65 procenta a průměrem jedné inkasované branky na zápas je také v popředí gólmanských statistik. "Na útočné kombinace se mi z branky dívalo dobře. Jsem hlavně rád, že nic nevypustili a hráli celých šedesát minut. Za to klukům patří obrovský dík. Věděli jsme, že do toho musíme jít s pokorou, protože to nebude alespoň na začátku žádný lehký zápas. Jsem rád, že jsme na to vletěli, dali góly a dostali se do pohody," řekl Suchánek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď