Biden poprvé na veřejnosti představil Harrisovou

foto Demokratický uchazeč o prezidentský úřad Joe Biden 12. srpna 2020 poprvé veřejně představuje svou kandidátku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou.

Washington - Demokratický uchazeč o prezidentský úřad Joe Biden se dnes poprvé v rámci kampaně veřejně představil se svou kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou. Její výběr označil za "správnou volbu", která mu pomůže dostat současnou hlavu státu Donalda Trumpa z Bílého domu, píše agentura Reuters.

Oba demokraté se dnes zúčastnili shromáždění na škole v Bidenově rodném Wilmingtonu ve státě Delaware. Účast v sále byla nízká kvůli koronavirové krizi, poznamenává agentura AP. Senátorku Harrisovou zde demokratický kandidát ocenil jako zkušenou a skvělou političku.

"Nepochybuji, že jsem si za další viceprezidentku Spojených států vybral tu správnou osobu, kterou je senátorka Kamala Harrisová," uvedl Biden. "Je připravena se od prvního dne pustit do práce. Oba jsme připraveni zhostit se úkolu přestavět tuto zemi," dodal.

Americký prezident Donald Trump dnes řekl, že jej volba senátorky Kamaly Harrisové překvapila; prý se v kampani k Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony. Na tiskové konferenci Trump političku kritizoval i za její plány a postoje, které podle něj zahrnují zvyšování daní, snižování výdajů na armádu, "socialistický přístup" ke zdravotnictví či odpor k fosilním palivům.

"Amerika volá po vedení, přesto máme prezidenta, kterému záleží víc na něm samém než na lidech, kteří ho zvolili; prezidenta, který každou výzvu, které čelíme, akorát ztěžuje," řekla na adresu Trumpa senátorka.

Pětapadesátiletá Harrisová, jejíž matka pocházela z Indie a otec z Jamajky, je vystudovaná právnička a má dlouholeté zkušenosti ze státní správy. V letech 2011 až 2017 byla generální prokurátorkou státu Kalifornie a předtím působila jako okresní státní zástupkyně v San Francisku. Tvrdá kritička současného prezidenta Trumpa prosazuje zdravotní péči pro všechny a legalizaci příležitostného užívání marihuany.

Pokud by byl Biden ve volbách plánovaných na 3. listopadu zvolen za prezidenta, stala by se první političkou tmavé pleti, která by se dostala do Bílého domu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď