Basketbalistky KP Brno vyhrály poprvé v historii Český pohár

foto Final Four Českého poháru basketbalistek Hradec Králové - KP Brno 26. února v Nymburku. Vítězné hráčky Brna oslavují.

Nymburk - Basketbalistky KP Brno poprvé vyhrály Český pohár. Ve finále v Nymburku porazily Hradec Králové 72:69 a napravily tak loňské selhání z duelu o titul, v němž podlehly městským rivalkám Žabinám.

Final Four Českého poháru basketbalistek: Hradec Králové - KP Brno, 26. února v Nymburku. Renáta Březinová (vlevo) z Hradce Králové a Monika Satoranská z Brna. KP Brno je teprve čtvrtým vítězem poháru v historii. Dosud triumfovaly jen Žabiny Brno, které zvítězily sedmnáctkrát, pětkrát USK Praha a Nymburk.

"První rok v klubu a hned titul, to je určitě úžasný pocit. Jsem strašně hrdý na tým, kolik energie do toho dal," řekl trenér vítězek David Zdeněk. "Hradec byl neskutečně silný soupeř, houževnatý a do poslední chvíle nebylo nic jasné. Bylo to úžasné finále a nakonec vyhrál trochu šťastnější tým," složil poklonu soupeřkám.

Dramatické finále zahájily lépe hradecké Lvice, když se ale rozstřílela zkušená pivotka Edita Šujanová, šlo Brno v polovině druhé čtvrtiny do vedení. Za poločas Šujanová nastřílela 15 bodů a do pauzy pomohla Brňankám k devítibodovému náskoku. Ve třetí čtvrtině ale Lvice opět otočily.

Šujanová, jež byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje, trojkou sedm minut před koncem srovnala na 60:60 a přetahovaná pak pokračovala až do koncovky. V ní rozhodovaly trestné hody. Za Brno uspěly v posledních dvou minutách Šujanová i Eva Kopecká, zatímco na královéhradecké straně dvakrát minula Kateřina Bartoňová.

"Zápas byl o bojovnosti, vůli, museli jsme tu nechat všechny síly, které jsme měli. Spousta věcí se nám nepodařila, ale ve druhé čtvrtině jsme se zklidnili, abychom na začátku třetí čtvrtiny šli pro změnu hodně dolů. Ale ustáli jsme to, protože ten tým má svou sílu," dodal Zdeněk.

Bronz získal domácí Nymburk, který v duelu poražených semifinalistů porazil Žabiny Brno 87:77. Nymburk rozhodl už v první čtvrtině, ve které po dvacetibodové šňůře vedl už 29:4. I když se pak Žabiny soupeři vyrovnaly, výraznou ztrátu už nestačily dohnat.

Finále:

KP Brno - Hradec Králové 72:69 (13:15, 39:30, 51:53)

Nejvíce bodů: Šujanová 24, Burgrová 14, Kopecká 11 - Minarovičová 19, Ovsíková 13, Březinová 10.

O 3. místo:

Nymburk - Žabiny Brno 87:77 (29:9, 49:25, 72:57)

Nejvíce bodů: Liskensová 24, Vaughnová 19, Huňková a Chomenčuková po 14 - Baysová 26, Adamcová 14, Buzovová 13.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 19. února 2019

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď