Basketbalista Peterka skončil ve Würzburgu a má namířeno do Turecka

foto Basketbalista Martin Peterka (na snímku z 5. září 2022) opouští Würzburg, za který odehrál jen čtyři bundesligové zápasy. Český reprezentant má namířeno do Turecka.

Würzburg (Německo) - Basketbalový reprezentant Martin Peterka opouští Würzburg, za který odehrál jen čtyři bundesligové zápasy. S německým klubem se domluvil na ukončení smlouvy, kterou v září podepsal do konce této sezony. Podle webu Würzburgu má namířeno do Turecka.

Peterka přišel do Würzburgu po dvou letech strávených v Braunschweigu. Na angažmá se dohodl během zářijového mistrovství Evropy. V týmu však nedostával tolik příležitostí. V posledních dvou zápasech chyběl v sestavě úplně, protože se nevešel do kvóty cizinců.

Nyní se vedení Würzburgu rozhodlo přivést ještě chilsko-amerického pivota Nica Carvacha jako náhradu za dlouhodobě zraněného Philippa Hartwiche.

"Měli bychom příliš mnoho zahraničních hráčů, proto jsme se rozhodli umožnit Martinu Peterkovi přestup, jelikož nebyl se svou rolí spokojen," uvedl manažer Würzburgu Krešimir Lončar.

Bývalá opora Nymburka Peterka měl ve čtyřech ligových utkáních průměry pět bodů a 3,5 doskoku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je čtvrtek 2. února 2023

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď