Banky zatím nechystají kvůli koronaviru uzavírání poboček

foto Na snímku z 1. března 2018 je logo České spořitelny na pobočce na Strossmayerově náměstí v Praze.

Praha - Tuzemské banky zatím nepřipravují kvůli epidemické situaci uzavírání svých poboček. Jejich zaměstnanci ale mnohem více pracují z domova, zejména ti v pozicích na centrálách. Banky se snaží bránit šíření koronaviru střídáním pracovních skupin. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími bankami.

"V tuto chvíli omezováni provozu našich poboček nechystáme. Vzhledem k velikosti a otevřenému interiéru našich poboček jsme bez problému schopni zajistit udržení odpovídající vzdálenosti mezi klienty a poradci," řekl ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Omezení provozu poboček aktuálně neplánuje ani Komerční banka. "Na všech našich pobočkách dodržujeme platná bezpečnostní opatření a klientům doporučujeme běžné věci vyřizovat prostřednictvím přímého bankovnictví a vzdáleného poradenství," uvedl mluvčí banky Pavel Zúbek.

Provoz poboček UniCredit Bank je podle mluvčího Petra Plocka zajišťován při dodržení všech bezpečnostních a zdravotních opatření, a to včetně měření teploty klientů a zaměstnanců při vstupu do pobočky, použití dezinfekce, bezpečných rozestupů, ochraně prostřednictvím plexiskel u přepážek apod.

Air Bank pobočky nezavírala ani na jaře během nouzového stavu. "Proto také nyní počítáme s tím, že pobočky zůstanou pro klienty nadále otevřené," upozornila mluvčí banky Jana Pokorná.

Banky se snaží čelit epidemii částečnou prací z domova svých zaměstnanců. V Raiffeisenbank jsou na tzv. home office aktuálně zaměstnanci pražské centrály. V UniCredit Bank jsou větší část pracovního týdne zaměstnanci z hlavních budov, kde to povaha práce umožňuje, na home office.

Air Bank dlouhodobě využívá režim 'flexi office', který umožňuje zaměstnancům, aby mohli pracovat odkudkoli se jim to hodí a přizpůsobili si i pracovní dobu. Podmínkou je, aby jim flexi office schválil jejich nadřízený a aby tím neomezovali spolupráci s dalšími kolegy. "Plošné nařízení práce z domova v tuto chvíli naplánované nemáme," dodala Pokorná.

V Komerční bance se zaměstnanci střídají na pracovištích v týdenních intervalech. Jsou rozděleni obvykle do tří až čtyř skupin, které se na pracovištích nepotkávají. Zaměstnanci České spořitelny využívali home office již před pandemií v průměru jednou týdně. "Předpokládáme, že využívání práce z domova dále poroste," podotkl Hrubý.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 24. října 2020

Očekáváme v 19:00 12°C

Celá předpověď