Babiš doufá, že Senát nebude a priori proti vládě

foto Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vystoupil 10. října 2020 v Průhonicích na tiskové konferenci k výsledkům druhého kola senátních voleb.

Průhonice (Praha-západ) - Premiér Andrej Babiš (ANO) pogratuloval úspěšným kandidátům do Senátu. Slabý výsledek jeho hnutí ANO, které získalo jeden mandát, ho nepřekvapil. Babiš doufá, že pokud by předsedou Senátu dál nebyl Miloš Vystrčil (ODS), příští šéf komory bude spolupracovat s vládou a nebude "dělat politiku".

Babiš řekl, že se dnes věnoval situaci kolem covidu-19 a volby příliš nesledoval. Jako jediný z kandidátů ANO uspěl tento a minulý týden Ondřej Feber (ANO) ve volebním obvodu Karviná. "Hnutí ANO se nikdy nedaří ve volbách do Senátu, takže to pro mě není žádné překvapení," konstatoval Babiš.

Video: Babiš doufá, že Senát nebude a priori proti vládě
10.10.2020, 18:00, autor: ČTK/Hynek Beran, zdroj: ČTK

Doufá, že Senát nebude místem opozice, které a priori odmítá všechno, co navrhuje vláda. "A pokud bude změna na místě předsedy, doufejme, že to bude člověk, který bude chtít spolupracovat s vládou, a ne dělat politiku," řekl.

Babiš v poslední době Vystrčila kritizoval za jeho srpnovou cestu na Tchaj-wan. Označil ji za vzkaz předsedy Senátu před senátními volbami. Nelíbilo se mu také, že Vystrčil v projevu na Tchaj-wanu ocenil hnutí Milion chvilek, organizátora protivládních demonstrací.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď