Auto u Bostonu prorazilo výlohu obchodu, jeden mrtvý a 16 zraněných

foto Poničené SUV v Hinghamu 21. listopadu 2022.

Hingham (USA) - Jeden člověk přišel o život a dalších 16 bylo zraněno, když dnes v americkém státě Massachusetts vůz typu SUV prorazil výlohu prodejny společnosti Apple. Policie incident vyšetřuje. Zda se jednalo o nehodu, ale podle agentury AP nesdělila.

Incident se stal v Hinghamu nedaleko Bostonu. Řidiče vozu vyslýchá policie. Jeho jméno však nesdělila. Okresní prokurátor Timothy Cruz neuvedl, zda bude řidič obviněn z trestného činu, ale dodal, že pokračuje trestní vyšetřování, píše agentura AP. "Toto ráno bylo nepředstavitelné," poznamenal s tím, že se lidé snaží zpracovat, co se stalo. O život podle pozdějšího sdělení úřadů přišel 65letý Kevin Bradley z New Jersey.

Společnost Apple vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že je "zdrcena dnešními šokujícími událostmi" a tragickou smrtí "profesionála, který na místě pomáhal s nedávnou stavbou prodejny". "Soucítíme se členy našeho týmu a zákazníky, kteří byli zraněni, a se všemi, které tato hrozná událost zasáhla," uvedla společnost.

Ve výloze obchodu, kam tmavé SUV najelo, zeje velká díra. Na místo krátce po neštěstí před 11:00 místního času přijeli záchranáři. Podle bostonské televizní stanice WCVB-TV se SUV zastavilo až v zadní části obchodu a řidič musel být z vozidla vyproštěn.

"Člověk by musel opravdu nabrat rychlost, aby skončil ve skladu v zadní části prodejny," řekl novinám The Patriot Ledger Frank O'Brien, který na místě nakupoval.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď