O víkendu zemřelo na českých silnicích při nehodách šest lidí

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - O uplynulém víkendu zemřelo na českých silnicích při dopravních nehodách celkem šest lidí. Z toho tři oběti byli chodci, dva motocyklisté a jeden řidič osobního auta. Od začátku měsíce evidují předběžné policejní statistiky 32 usmrcených lidí při dopravních nehodách v Česku.

Nejtragičtější víkendová nehoda se stala v noci na dnešek u Třešti na Jihlavsku. Osobní auto tam okolo 03:00 srazilo dva chodce, oba zemřeli. Řidič měl v krvi více než dvě promile alkoholu. Chodec zemřel po srážce s autem také odpoledne u Jíloviště na hlavním silničním tahu z Prahy na Strakonice.

První víkendová tragická nehoda se stala v sobotu ráno v obci Háj u Duchcova na Teplicku. Třicetiletý řidič osobního auta nepřežil náraz do stromu. V sobotu odpoledne se pak u Lulče na Vyškovsku srazilo auto s motocyklistou, který nehodu nepřežil. Vážné zranění utrpěla také žena, která s ním na motocyklu cestovala.

Dosud poslední smrtelná nehoda se stala dnes odpoledne v Mladé Boleslavi na kruhovém objezdu. Auto tam srazilo cyklistu, kterému už záchranáři nemohli pomoci.

Nejedná se ale o nejtragičtější letošní prázdninový víkend. Podle policejních statistik zemřelo od soboty 13. července do neděle 14. července na českých silnicích sedm lidí. Sedm obětí si vyžádal také minulý víkend 10. a 11. srpna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 27. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď