Auto na D2 vyletělo mimo dálnici, pět lidí se zranilo

foto Osobní vůz havaroval 21. února 2020 na dálnici D2 na 29. kilometru u Hustopečí na Břeclavsku. Pět lidí se zranilo, z toho dvě děti. Pravý jízdní pruh je zavřený.

Hustopeče (Břeclavsko) - Osobní vůz dnes na dálnici D2 na 29. kilometru u Hustopečí na Břeclavsku přeletěl přes svodidla mimo dálnici. Pět lidí se zranilo, z toho dvě děti. ČTK to řekli mluvčí policie a záchranné služby. Dálnice zůstala průjezdná, směrem na Bratislavu byl uzavřený jen pravý jízdní pruh, kolony se netvořily. V plném rozsahu byla dálnice zprovozněna po necelých dvou hodinách.

Vůz havaroval kolem 9:00. "Vůz sjel z jízdního pruhu na kraj dálnice, najel na svodidla, která jej vymrštila mimo dálnici," uvedl mluvčí policie David Chaloupka. Příčinu nehody policie zjišťuje.

Záchranáři na místo vyslali několik posádek. Pět lidí po ošetření rozvezli do brněnských nemocnic. "Šlo o dvě těžce zraněné ženy, jednoho muže, který utrpěl středně těžké zranění, a také dvě děti," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Dodala, že děti byly školního věku a utrpěly středně těžké až těžké zranění.

Vozy místem projížděly bez zdržení, pravý jízdní pruh byl pro vozy neprůjezdný necelé dvě hodiny. Na dálnici byl směrem na Bratislavu nízký provoz, nevznikaly tedy kolony.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 5. dubna 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď