Audi představí dva nové koncepty v srpnu a v září

foto Ilustrační foto - Koncept elektromobilu Audi

Přesně 10. srpna hodlá německá prémiová značka Audi odhalit první ze tří konceptů elektromobilů pro blízkou budoucnost.

Na oficiální twitteru automobilky se objevila boční silueta modelu Audi Skysphere, společně s výše zmíněným datem. K odhalení má dojít v novém designovém studiu v Malibu v Kalifornii.

Podle snímku je zřejmé, že se bude jednat o sportovní vůz s otevřenou střechou. Podle tiskového oddělení automobilky se má jednat o duchovního nástupce luxusního předválečného kabrioletu Horch 853.

O pár týdnů později má následovat další premiéra. Na výstavu IAA do Mnichova totiž značky se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku přiveze koncepční automobil GrandSphere. Podle všeho by se mělo jednat o kupé se stejnou technikou, jakou využívá Skysphere.

A konečně třetím chystaným koncepčním vozem je Urbansphere, což by, podle již dříve zveřejněné kreslené siluety měl být o něco menší crossover. Jeho premiéra je naplánována ja příští rok.

I když Audi zdůrazňuje, že se jedná o koncepty, ve skutečnosti se během několika následujících let přetvoří ve vozy, které se budou v autosalonech nabízet běžným zákazníkům.

Všechny tyto vozy již budou připraveny na autonomní jízdu stupně 4. Tyto vozy se samy umí bez zásahů řidiče samy pohybovat na všech typech komunikací. Pouze v případě mimořádných situací (například hustý déšť, sněžení či mlha), musí převzít řízení člověk. Řídit ale bude moci i jindy, pokud se mu bude chtít.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď