Asociace: Pojišťovnám v 1. pololetí nejvíce rostly škody z povodní

foto Ilustrační foto - V Dolních Ředicích na Pardubicku se 29. června 2020 kvůli silným dešťům vylil z břehů Ředický potok. Voda zatopila zahrady, suterény níže položených budov i nově budovaných domů.

Praha - Pojišťovnám v prvním pololetí nejvíce rostly škody z povodní. Jejich počet se meziročně zvýšil o 40 procent, pojišťovny jich vyřešily 6800 a zaplatily 438 milionů Kč, tedy více než dvojnásobek proti stejnému období loni. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven.

Co do počtu ale dominantní podle asociace zůstávají pojistné události napáchané vichřicemi. Těch již bylo nahlášeno přes 40.000 a celková škoda lehce přesahuje jednu miliardu Kč. Krupobití způsobilo 2600 pojistných událostí a škodu za 240 milionů Kč.

Nejničivější byly ale letos požáry. Takových událostí nenastává nejvíce co do počtu, aktuálně 2600, ale celkové pojistné plnění se blíží 1,1 miliardy Kč. Značně ničivé jsou i vodovodní škody. Těch v prvním pololetí nastalo téměř 20.000 a náhrady vyplacené poškozeným klientům přesahují 540 milionů Kč.

Živly způsobily klientům českých pojišťoven v prvním pololetí letošního roku desítky tisíc škod v řádu miliard korun. Proti stejnému období loni jde o mírný nárůst. Více škod letos způsobily hlavně vichřice a krupobití, a to zejména kvůli orkánům Sabine a Julie, jež se Českem prohnaly na přelomu února a března. Větší škody napáchaly také povodně a záplavy v průběhu června, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 3°C

Celá předpověď