Armáda začne v úterý kvůli pandemii vypomáhat v dalších 14 nemocnicích

foto Do krajské nemocnice v Pardubicích, kde je v kraji nejvíc pacientů s covidem-19, nastoupili 22. listopadu 2021 na výpomoc vojáci.

Praha - Armáda začne v úterý vypomáhat v dalších 14 nemocnicích. Kvůli nedostatku personálu v souvislosti s pandemií koronaviru bude nasazeno 43 vojáků, řekla ČTK mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Nyní armáda působí ve 39 nemocničních a sociálních zařízeních.

Vojáci od úterý nastoupí například do nemocnic v Benešově, Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Kroměříži, Mostě nebo v Žatci. Podle Dvořákové budou nasazeni nejčastěji v Ústeckém kraji, a to na pěti místech. Další nástupy se dají očekávat i v následujících dnech, protože armáda eviduje i další požadavky na výpomoc.

Armáda začala nemocnicím a jednomu sociálnímu zařízení vypomáhat od začátku minulého týdne. Podle Dvořákové již některé z nich požádaly, aby u nich vojáci zůstali nad původně stanovený termín. Za týden tak do nich nastoupí nová rotace. K dnešnímu dni působí armáda ve 39 zařízeních, nasazeno má 171 vojáků. Dalších 20 pomáhá v call centrech s obvoláváním lidí, kteří se setkali s nakaženým. Armáda také vyčlenila 25 mobilních odběrových týmů, které jsou k dispozici krajským hygienickým stanicím.

Výpomoc vojáků umožňuje nařízení vlády z loňského roku, které povoluje využití až 900 vojáků na pomocné práce v nemocnicích a v zařízeních se sociální službou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je neděle 28. listopadu 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď