AP: Při střelbě v Coloradu zemřeli tři lidé, včetně policisty

foto Kolona policejních vozů na počest policisty, který zemřel po přestřelce na předměstí Denveru 21. června 2021.

Denver (USA) - Tři lidé zemřeli při střelbě ve městě Arvada v americkém státě Colorado. Podle dostupných informací ozbrojený muž zastřelil dva lidi, včetně policisty, oznámila agentura AP s odvoláním na místní úřady. Bezpečnostní složky poté zastřelily podezřelého ze střelby. Incident se odehrál v centru města, kde se nachází řada obchodů a restaurací.

Policista zasahoval při nahlášeném incidentu u knihovny, odkud byla později hlášena střelba, uvedla AP s odvoláním na místní úřady. Zdravotníci odvezli jednoho člověka, o kterém se policie domnívá, že ho postřelil útočník, do nemocnice, kde později zemřel.

Policie zatím okolnosti střelby více nepřiblížila, podotkla agentura. Prvotní informace hovořily o tom, že při přestřelce mezi dvěma muži a policisty zemřeli dva lidé, včetně člena policejního sboru.

Na místě zasahovaly desítky policistů, úřady řekly lidem, aby se místu vyhýbali, popsal už dříve server The Denver Post.

Arvada se nachází nedaleko Denveru a zhruba 30 kilometrů od města Boulder, kde ozbrojený muž zastřelil v březnu v supermarketu deset lidí. Smrt policisty je obzvláště bolestná po střelbě v Boulderu, uvedl podle AP starosta Arvady Marc Williams s tím, že je to teprve třetí úmrtí člena místní policie v její historii.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 4. srpna 2021

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď