Anna K. zazpívá mezi vinaři, O5 a Radeček na střechách

foto Zpěvačka Anna K. na snímku z 13. února 2018.

Praha - Někteří hudebníci v létě vyrazí na netradiční místa. Například Anna K. zazpívá mimo jiné mezi vinaři a skupina O5 a Radeček na střechách. Zpěvačka Anna K. připomene sérií letních koncertů svoje průlomové album Nebe. Kapela O5 a Radeček si po třech letech připomene své turné po střechách různých budov. ČTK o tom informovali mediální zástupci umělců.

Přesně před dvaceti lety získala Anna K. svoji první cenu Anděl jako zpěvačka roku a zároveň si odnesla i další sošku za titulní píseň z alba Nebe. Oceňovanou nahrávku, ze které pocházejí další úspěšné singly jako Nelítám nízko, Chvíli nad vodou nebo Vzácnej den nyní zpěvačka připomene sérií letních koncertů.

"Původně jsme měli úplně jiné plány. Pak přišla krize a chvíli to vypadalo, že se hrát vůbec nebude. Nyní jsme postaveni před novou výzvu a v létě se rozjedeme hrát na místa, jako jsou vinohrady, kempy nebo letní kina. Atraktivní lokace i omezený počet lidí na místě může vytvořit jedinečnou koncertní atmosféru, která se už zřejmě v budoucnu nebude opakovat. A proto jsme se rozhodli, že tomu uzpůsobíme repertoár a lidem zahrajeme něco, co jinde neuslyší," uvedla Anna K.

Zpěvačka po dlouhé době do repertoáru zařadí skladby z desky Nebe, které na jejích koncertech běžně nezaznívají. Vstupenky jsou k dispozici pouze pro limitovaný počet účastníků v souladu s nařízením vlády. Fanoušci Anny K. najdou data a místa koncertů na stránkách www.anna-k.cz/koncerty.

Populární kapela z jesenických hor O5 a Radeček odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov. Její příznivci se mohou těšit na neformální atmosféru vystoupení a hlavně nevšední výhledy do okolí. Během koncertu zazní známé hity jako Vloupám se, Máš mě na svědomí, Sex ve sprše, Praha a další písně v netradičních akustických aranžích. Jako host vystoupí pražský písničkář Láska.

"Koronavirus je nakonec i k něčemu dobrý. Vzhledem ke spoustě zrušených koncertů máme čas po letech zopakovat vystoupení na střechách. Už se těšíme, jak budeme s fanoušky prožívat společnou závrať," podotkl zpěvák Tomáš Polák.

Turné zahájí O5 a Radeček 22. července na střeše obchodního domu Kotva v Praze, pokračuje v Hradci Králové (knihovna), ve Zlíně (Baťův institut), Zábřehu (kavárna Lucerna) a sérii střešních koncertů zakončí 30. července v Olomouci na střeše Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Kapela O5 a Radeček od roku 1997 podporuje aktivity dětských domovů ve spolupráci s časopisem Zámeček. Na pomoc opuštěným dětem věnuje také část výtěžku z Turné na střechách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 15. června 2021

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď