Americká značka Alpha Motors chystá kombi

foto Elektromobil Saga Estate.

Lidem, kteří nostalgicky vzpomínají na staré dobré motoristické časy, chce vyhovět nová americká automobilka Alpha Motors. Ta existuje teprve dva roky. Vloni ukázala podobu chystaného sedanu Saga, nyní jsou na světě obrázky odvozeného kombi s logickým pojmenováním Saga Estate.

Fotogalerie

Zaujmout chce zákazníky, kteří potřebují vůz s větší schopností přepravovat náklady než je právě sedan. V předním a zadním zavazadlovém prostoru se budou moci uložit předměty s celkovým objemem téměř tisíc litrů.

Je zřejmé, že designéři vsadili na retro styl, který je do značné míry inspirován vozy italských značek Alfa Romeo či Lancia z osmdesátých a devadesátých let.

V tomto duchu je koncipován také interiér, v němž nalezneme přístrojový štít s kulatými ukazateli a fyzické ovladače a přepínače pro aktivaci a deaktivaci mnoha funkcí vozu, “Historický” vzhled mají také sedačky.

Jinak je to ale samozřejmě “čistý” elektromobil, v jehož útrobách se nachází baterie 85 kWh, která má zajistit dojezd do vzdálenosti 483 kilometrů na jedno nabití.

Elekrická soustava využívá napětí 450 Voltů. To znamená o něco pomalejší nabíjení než u špičkové konkurence. Alpha Motors uvádí, že dobití baterie do úrovně 80 procent potrvá přibližně hodinu,

Elektromotory budou využity dva, přičemž každý dostane na starost pohon jedné nápravy.

Pro “offroadověji” laděné zákazníky připraví značka také verzi se zvýšeným podvozkem a příslušnými ochrannými prvky.

Alpha Motors již začala přijímat rezervace na tento vůz. Cenovka zatím nebyla stanovena, ale odhaduje se ve výši kolem 50 tisíc dolarů.

Prvním sériovým modelem značky se ovšem stane pick-up jménem Wofl. Dodávky pro zákazníky by měly začít na samém konci příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď