Američanka se procházela na Rudém náměstí s teletem, skončila za mřížemi

foto Rudé náměstí v Moskvě. Ilustrační foto.

Moskva - Ruské úřady zadržely Američanku, která se dnes procházela po Rudém náměstí v Moskvě s teletem. Potrestaly ji vězením na 13 dní za kladení odporu policii a kromě toho jí uložily pokutu 20.000 rublů (6200 korun) za překážení chodcům a nepovolený protest. Američanka vysvětlila, že tele do centra ruské metropole převezla z jatek. Informovala o tom agentura TASS.

Tele koupila na jatkách, aby neskončilo na talíři, vysvětlila 34letá Američanka Alicia Dayová novináři agentury TASS. "Rozhodla jsem se mu ukázat zemi a odvézt ho na hezké místo," sdělila také žena. Musela prý sehnat řidiče, který byl ochoten tele odvézt až na Rudé náměstí.

Dayová má turistické vízum a aktuálně žije na okraji Moskvy. V minulosti už provedla podobné akce v jiných zemích. Americká ambasáda se k jejímu zadržení zatím nevyjádřila.

Američanka v roce 2019 podle serveru Daily Mail "zachránila" z jatek v západní Anglii prase, které pojmenovala Jixy Pixy a odvezla ho taxíkem do Londýna. Tam ho brala na procházky i do restaurací. Nakonec ho ale musela přenechat organizaci zaměřující se na ochranu zvířat. Prase s ní totiž žilo přímo v bytě, proti čemuž se ohradil majitel této jednotky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď