Alfa Romeo začíná s elektrifikací, zatím nabídne plug-in hybrid

foto Alfa Romeo Tonale.

Také italská sportovní značka Alfa Romeo nabídne zákazníkům možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Stane se tak v právě představeném rodinném SUV Tonale. Vůz je dlouhý 453 centimetrů, vysoký 160 a široký 184 centimetrů.

Fotogalerie

Levnější varianty bude pohánět buď dieselový spalovací motor, případně dvě verze hybridních agregátů. Na vrcholu nabídky se ale ocitne verze plug-in hybrid, která poskytne řidiči k využití 275 koňských sil. Výrobce uvádí, že akceleraci z nuly na sto kilometrů v hodině tato Alfa Romeo Tonale zvládne už za 6,2 sekundy.

Zatímco roztáčení předních kol dostane na starost zážehová “třináctistovka”, vzadu bude umístěn elektromotor. Stejnou koncepci pohonu už využívá spřízněná značka Jeep v plug-in hybridních verzí menších SUV Renegade a Compass. S nimi ostatně sdílí nový model Alfy Romeo také podvozkovou platformu.

Pod podlahou vozu je uložena vysokonapěťová baterie s kapacitou 15,5 kWh. Díky tomu v čistě elektrickém módu zvládne vůz ujet v městském prostředí 80 kilometrů a v kombinaci různých vozovek pak 60.

Dobíjení je možné prostřednictvím vestavěné nabíječky s výkonem 7,4 kW. Auto se pak na plnou kapacitu dobije za 2,5 hodiny.

Tato plug-in hybridní verze Alfy Romeo Tonale dorazí na náš trh na samém konci letošního roku. Ostatní motorizace začnou být k mání již v létě.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď