Alfa Romeo 33 Stradale může být nejkrásnějším elektromobilem. Pokud opravdu vznikne…

foto PR - Alfa Romeo 33 Stradale

Je nezpochybnitelné, že designéři italské značky Alfa Romeo stále umějí vytvořit nádherná auta. Posledním příkladem je model Alfa Romeo 33 Stradale, která ovšem vznikne pouze v limitované třiatřicetikusové sérii. Jedná se o poctu stejnojmennému modelu ze šedesátých let a současně jde o prezentaci nejmodernějších technologií a o návrat značky do sféry zakázkově vyrobených kusových vozů.

Fotogalerie

Majitelé, o kterých prý už je rozhodnuto, mají možnost si zvolit, zda pohonným ústrojím bude dvojnásobně přeplňovaný zážehový šestiválec s výkonem 620 koňských sil, nebo celkem tři elektromotory získávající energii z vysokonapěťové baterie. Ke zvolení elektropohonu by je mohl přesvědčit vyšší výkon, který je dokonce 750 koňských sil.

Obě verze budou schopny jet maximální rychlostí 333 kilometrů v hodině a zrychlují z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než tři sekundy. Dojezd té elektrické by měl být 450 kilometrů v hodině, v praxi při využívání potenciálu pohonného ústrojí však bude o dost kratší.

Pod povrchovými díly karosérie je konstrukce stvořená částečně z hliníku a částečně hliníku. Dveře dvoumístného kupé se, stejně jako v případě vozu ze šedesátých let, vyklápějí směrem vzhůru. Kvůli odlehčení nebylo například použito klasické skleněné zadní okno, ale výplň tohoto otvoru tvoří polykarbonát. Cenu automobilka nesdělila.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď